piątek, 6 stycznia 2012

Dlaczego "Pradolina Wisły", czyli trochę historii

...


Tak jak obiecałam wczoraj, dzisiaj będzie troszkę więcej tekstu jak zdjęć. Choć ich też nie zabraknie. ;)


Osoby, które śledzą mojego bloga od samego początku wiedzą, że pierwotny adres był nieco inny. Zresztą tytuł też był inny. Skończyło się na PRADOLINIE WISŁY!


Skończyło się... A zaczęło się tak...


Hehe, moja przygoda z rękodziełem zaczęła się na kursie, który stosunkowo niedawno ukończyłam. Dorotka, nasza Mistrzyni Rzemiosła, wiele nas nauczyła. Nas, uczestniczek kursu. Uczyłyśmy się babrać w masie solnej i papierze mache, uczyłyśmy się podstaw decoupage, a na koniec składałyśmy śliczną biżuterię, którą pokazałam w pierwszym bądź drugim poście.


Po całym kursie (oprócz warsztatów rękodzielniczych miałyśmy też inne kursy; to był cały projekt, nie będę pisać przez kogo finansowany, bo w dzisiejszych czasach wydaje się to być logiczne ;) ) powstał pomysł stworzenia Spółdzielni Socjalnej. Ale niestety do pomysłu zapaliłam się tylko ja i Tomek, a cała reszta... Odniosłam wrażenie, że wszystko robione jest na siłę. Tak więc postanowiliśmy, że zamiast Spółdzielni Soc. będziemy starali się o dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej.


Nasza firma będzie nosiła nazwę Pracownia Sztuki Użytkowej "Pradolina Wisły", w skrócie PW...
Dlaczego "Pradolina Wisły"? Banalne! Ponieważ mieszkamy w pradolinie Wisły!


Wracając do firmy...


Mamy trochę pomysłów. Uchylę rąbka tajemnicy, ale wszystkiego nie zdradzę, bo w przyszłości (miejmy nadzieję niedalekiej) nie mielibyście niespodzianek.
Chcemy robić szeroko rozumianą sztukę użytkową. Czyli rzeczy do codziennego użytku o nietuzinkowym wyglądzie, np. łóżka, krzesła, lustra, zegary... Meble większe i mniejsze po maciupkie. ;) O ile półkę czy lustro można nazwać meblem... ;) I oczywiście to co robiłam dotychczas, czyli decoupage lub cartonnage na takich przedmiotach jak szkatułki, butelki, pojemniki na art. spożywcze, tace, ozdobne deseczki i talerze, lampiony, bombki na Boże Narodzenie i jajka na Wielkanoc, nie zabraknie też kolczyków czy innej biżuterii zdobionej tymi właśnie metodami. Jest też możliwość nawiązania współpracy z Panią, która robi kartki okolicznościowe metodą scrapbooking.

Póki co to na tyle by było. Może jeszcze jakieś postanowienia noworoczne???
Nie lubię określenia "postanowienia noworoczne", ponieważ niemal zawsze się nie spełniają. Określę to planami na najbliższe pół roku.
Oprócz wystarania się o dotację na firmę, mam ambicję aby moje prace zostały docenione przez ludków z toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Chcę wystawiać na ich okolicznościowych jarmarkach/kiermaszach to o czym wyżej pisałam.
A teraz trzeba się wziąć i zrobić choć kilka rzeczy z okazji Walentynek, święta którego nie obchodzę, ale wiem, że jest lubiane przez ludzi zakochanych. A tych niemało wokół nas... ;) A zaraz potem trzeba już przygotowywać się do Wielkanocy.


Słuchajcie, a może macie jakieś pomysły, co można by robić, w jaki sposób poprawić sprzedaż przedmiotów, a może jeszcze coś  innego? Piszcie proszę. :)


Dzisiaj postaram się zrobić kilka zdjęć lampionów. Pogoda niezbyt ciekawa, więc będę je robić w domu, co niestety odbije się na jakości zdjęć. Ale żeby nadrobić, zrobię też zdjęcia wieczorem jak będą zapalone! :)


Do przeczytania niedługo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz